МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«Мазурівський
аграрний центр ПТО»
Розробка уроку
по темі:
«Технологія приготування
запечених страв з овочів»
с.
Мазурівка- 2018р.
«_____»______________20__р.
Затверджую
Старший майстер __________М.В.Насіковський
План уроку № ____
Тема програми: Приготування
страв і гарнірів з овочів.
Тема уроку: Страви та гарніри з
запечених овочів: картопля запечена та ін. Вимоги до якості. Відпуск.
Мета уроку:
а) навчальна: закріпити теоретичні
знання і вміння шляхом практичного приготування страв;
- навчитися робити перерахунок
сировини на задану кількість страв;
- правильному веденню технологічного процесу
приготування страв;
- дотримання норм закладання
сировини;
- доведення страв до смаку, кольору,
аромату в відповідності вимог до якості.
б) розвиваюча: розвивати самостійність при виконанні завдання, естетичний
смак, охайність, добросовісність по відношенню до праці.
в) виховна: виховувати відповідальність за випуск продукції високої якості,
правильної організації робочого місця, суворого дотримання технологічного
процесу, правил санітарії і гігієни, безпеки праці, професійної етики, любові
до професії.
Тип уроку: урок формування і
закріплення умінь та навичок з елементами інтерактивних технологій.
Навчально – методичне
забезпечення: інструкційно – технологічні картки, плакати, муляжі, натуральні зразки,
збірник рецептур.
Матеріально – технічне
забезпечення: столи виробничі, ваги, електроплита, сковорідки, лопатки, миски.
Міжпредметні зв’язки: предмет «Технологія приготування їжі з основами
товароз-навства», «Охорона праці» та «Санітарія і гігієна».
Хід уроку
I. Організаційна частина (5 хв.):
- перевірка наявності учнів;
-перевірка готовності учнів до уроку.
II. Вступний
інструктаж (40 хв.):
1. Повідомлення теми та мети уроку. Цільова установка учнів. Пояснення характеру і
призначення запланованої на уроці роботи:
2. Актуалізація опорних
знань (перевірка знань, умінь і навичок за матеріалами уроків, взаємопов’язаних
з метою уроку і необхідних для його проведення):
3. Пояснення нової
теоретичної навчальної інформації:
Демонстрація нових операцій і прийомів діяльності.
Ознайомлення учнів з матеріалами, інструментами і
приладами, які вперше будуть застосовуватися на уроці, та з правилами ТБ при
роботі з ними.
Вивчення інструкційно-технологічної документації.
Пояснення та показ способів раціональної
організації робочих місць
учнів при виконанні
завдань.
Інформація про типові помилки та способи їх
попередження.
4. Підсумок уроку вступного інструктажу:
5. Відповідь на запитання учнів:
6. Опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів роботи з метою, перевірки засвоєння матеріалу вступного інструктажу.
ІІІ. Поточний інструктаж (самостійна робота учнів):
1. Самостійна
робота учнів над виданими завданнями;
2. Цільові обходи майстра робочих місць учнів;
3. Прийом та оцінювання виконаних робіт;
4. Прибирання робочих місць.
IV Заключний інструктаж:
1. Аналіз
діяльності учнів у процесі всього уроку;
2. Оцінка роботи учнів, її
об’єктивне обгрунтування;
3. Аналіз
причин помилок учні та пропозиції засобів по їх усуненню;
видача
домашнього завдання.
Хід уроку
І.
Організаційна частина: 1-2 хв.
-
перевірка
наявності учнів;
-
перевірка
готовності учнів до уроку;
Доброго дня, шановні учні. Прошу старосту
доповісти про присутність
учнів на уроці та готовність бригад до уроку. Чому я сказала БРИГАД?! Тому
що ми попередньо поділилися на бригади.
(Староста
доповідає)
II. Вступний
інструктаж: 40 хв.
1.
Повідомлення
теми та мети уроку. Цільова установка учнів. Пояснення характеру і
призначення запланованої на уроці роботи:
Тема сьогоднішнього нашого уроку: «Технологія
приготування запечених страв з овочів».
Метою нашого уроку є закріпити
теоретичні знання і навчитися готувати запечені страви з овочів, дотримуватися
всіх норм технологічного процесу та правильної їх подачі.
Розпочати урок хочеться такими словами:
О
кухарю, ти, наче маг, витаєш над своїм творінням.
Там
підсолить, а там додати перцю.
І в
кожну страву ти старанно додаєш коріння,
Безцінний
скарб, свою безцінну таємницю.
Чому саме цими словами, ми розпочали
урок?
Тому, що ви – майбутні кухарі, а бути кухарем – це нелегке творче ремесло.
Адже він є скульптором, який створює неповторні форми страв, він є художником,
який поєднує різнобарв’я кольорів, прикрашаючи їжу, він є композитором, який
гармонічно об’єднує симфонію смаків, створюючи неперевершений витвір мистецтва…
2.
Актуалізація опорних
знань (перевірка знань, умінь і навичок за матеріалами уроків, взаємопов’язаних
з метою уроку і необхідних для його проведення):
Перш ніж ми приступимо до
практичного завдання давайте з вами згадаємо, що ми вивчали на уроках зі
спецтехнології та виробничого навчання.
Увага на екран
1.
На які групи класифікують овочі? (вегетативні та плодові).
2.
Які овочі відносяться до вегетативних? (бульбоплоди, коренеплоди, цибулеві,
салатно-шпинатні, капустяні, десертні, пряні).
3.
Які овочі відносяться до плодових? (гарбузові, томатні, больбові, зернові)
4. Якій тепловій обробці
підлягають овочі?
(варіння, припускання, тушкування, смаження, запікання)
5.
Як запікають овочі? (на
листах, у порційних сковородах).
6.
Які ви знаєте начинки?
(овочева, сирна, мясна, рибна і т.д)
Молодці, дякую за вичерпні
відповіді.
3.
Пояснення нової теоретичної навчальної інформації:
Ми повертаємось з вами до нашої теми уроку: «Технологія приготування запечених
страв з овочів».
Отже сьогодні ми з вами повинні приготувати:
1. Картоля, фарширована грибами.
З картоплею існує багато цікавих страв. Сьогодні я
пропоную картоплю, фаршировану грибами. Ця закуска може виручити Вас завжди. Її можна фарширувати не тільки грибами, проявіть трохи фантазії і
отримаєте інший смак.
2. Запечений перець по-італійськи.
Ароматна і соковита закуска - запечений перець
по-італійськи - не залишить байдужим нікого, навіть самого
вимогливого і найвибагливішого любителя кулінарії! Такий запечений перчик можна
подати до столу, як холодну або гарячу закуску, як гарнір до курки, до риби,
м'яса. Дуже смачні салати виходять, якщо додати перчик у них. Це
надзвичайно смачний перець! Крім того, його можна законсервувати на зиму,
а в зимову холодну пору насолоджуватися ароматом, кольором і смаком
чудесного перцю.
3. Баклажани запечені з овочами.
Баклажан сам по собі дуже смачний овоч, а якщо його
поєднувати, наприклад, з помідорами, то вийде ще більш смачна страва. Ще додати трохи солодкого перцю та сиру, тоді вийде ще смачніша.
Демонстрація
нових операцій і прийомів діяльності:
Ось у мене на робочому столі, є попередньо
підготовлені всі овочі, які потрібні нам сьогодні. Це картопля відварна, перець
болгарський, баклажан та решта продуктів для їх начинки.
Отже, щоб нафарширувати картоплю, її потрібно
відварити в мундирі, вистудити, зрізати невелику верхушку, а з картоплі вийняти
обережно серединку, яку потім фарширують готовою начинкою.
Підготовлений перець
нарізаємо на дві половинки
вздовж довжини. Акуратно видаляємо перегородки
і насіння. І теж фаршируємо готовою начинкою.
Підготовлені баклажани нарізаємо кружальцями завтовшки не більше 0,5 см.
Ставимо в глибоку миску, засипаємо сіллю, перемішуємо і відкладаємо
в сторону на 20 хвилин. Потім знову промиваємо холодною водою і викладаємо
на рушник, щоб стекла вода і пішла гіркота. Потім також фаршируємо.
Але ви
знаєте, що кухар повинен не тільки
смачно готувати страви, а також їх
прикрашати (оформляти) та подавати. Тому, я зараз покажу вам, як можна
прикрасити готові страви із запечених овочів.
(майстер
демонструє складну нарізку овочів, після показу запрошує по одному учню із
бригади для повторення нарізки).
Учні виконують завдання, їм необхідно
повторити прийоми приготування: троянди з помідорів, моркви, картоплі,
хризантеми з цибулі. Готові шедеври, учні демонструють на клас.
Ознайомлення учнів з матеріалами, інструментами і
приладами, які вперше будуть застосовуватися на уроці, та з правилами ТБ при
роботі з ними:
У мене на столі є посуд та інвентар, яким ви будете користуватися під час
приготування ваших страв. Я показую вам інструмент, а ви повинні
пояснити для чого він призначений і яких правил ТБ треба дотримуватись,
працюючи з ним.
(Учні
відповідають) Молодці.
А тепер давайте згадаємо правила ТБ перед початком роботи, під час роботи і
по закінченню роботи.
(Учні
відповідають) Молодець.
Майстер
в/н:
Давайте найдемо недоліки з санітарії та
гігієни, допущені ученицею при підготовці до уроку виробничого навчання.
Зверніть увагу на спецодяг. (виходить
учениця в спецодязі )
(Учні знаходять недоліки, називають їх (коси не
заправлені, фартух неохайний, нафарбована, нігті нанафарбовані, взуття (туфлі)
на підборах)
Майстер в/н
: Із завданням справилися на «відмінно».
Вивчення
інструкційно-технологічної документації:
А зараз прошу бригадирів підійти
до мене і методом жеребкування, вибрати своє завдання. І взяти інструкційні
картки.
Отже,
І бригада виконує
- Картоля, фарширована грибами
ІІ бригада виконує
- Запечений перець по-італійськи
ІІІ бригада виконує - Баклажани запечені з овочами
Розгляньте будь ласка їх. (2 хв)
Пояснення
та показ способів раціональної організації робочих місць учнів при виконанні
завдань:
Зверніть увагу на ваші робочі місця. На них знаходиться сировина,
інструменти та обладнання з якими ви будете працювати.
Інформація
про типові помилки та способи їх попередження:
Хочу звернути вашу увагу, що під час приготування
страв, можуть виникнути різні проблемні ситуації, як їх вирішити ? Як їх
попередити ?.
Розпочинаємо вирішення проблемних ситуацій . Я буду називати проблему, а ви
повинні дати правильну відповідь .
1.
Страва із запеченого перцю має гіркуватий смак.Чому?
2. Запечені томати мають
підгорівшу кірочку. Поясніть чому?
3.
На страві із запеченої
картоплі утворилися тріщини.
Назвіть причину?
4.
Баклажани запечені мають гіркуватий смак. Чому він виник?
4.
Опитування
учнів і пробне виконання ними нових прийомів роботи з
метою, перевірки засвоєння матеріалу
вступного інструктажу:
Майстер в/н: Для кожної бригади я підготувала
конверт, в якому знаходиться технологічна схема приготування страв із запечених овочів. Ваше завдання: правильно скласти технологічний процес приготування
овочів .
А тепер увага на екран…..Перевіримо правильність складання вашої схеми..
Майстер
в/н:
Давайте найдемо недоліки з санітарії та
гігієни, допущені ученицею при підготовці до уроку виробничого навчання.
Зверніть увагу на спецодяг. (виходить
учениця в спецодязі )
(Учні знаходять недоліки, називають їх (коси не
заправлені, фартух неохайний, нафарбована, нігті нанафарбовані, взуття (туфлі)
на підборах)
Майстер в/н
: Із завданням справилися на «відмінно».
5.
Відповідь на
запитання учнів:
Вам все зрозуміло по
сьогоднішньому завданню? Запитання до мене є?....
6.
Підсумок уроку вступного інструктажу:
Отже, урок вступного інструктажу закінчено.
Займаємо свої робочі місця. І приступимо до
практичної роботи.
Немає коментарів:
Дописати коментар